Drzwi aluminiowe – dlaczego lepsze od zwykłych?

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów budynku – zapewniają szereg właściwości ochronnych i zapewniają prywatność. Im lepszej jakości drzwi, tym większy komfort przebywania w budynku. Montaż drzwi to inwestycja na lata, dlatego warto zainwestować w produkt najlepszej jakości – w drzwi aluminiowe, które przewyższają walorami użytkowymi pozostały asortyment.

Dodatkowa izolacja cieplna

W czasach, kiedy tyle słyszymy o zagrożeniu klimatycznym, o konieczności redukcji gazów cieplarnianych i przejścia na ekologiczne sposoby ogrzewania domów, dobrze jest zacząć eko-zmiany w swoim otoczeniu od przeglądu stanu okien i drzwi. Bardzo wiele ciepła tracimy poprzez wszelkie nieszczelności w oknach i drzwiach. Jeżeli zauważmy, że przez okno lub drzwi zaczyna uciekać ciepłe powietrze, to znaczy, że pora na ich wymianę i zadbanie o komfort cieplny w pomieszczeniach. Szczególnie polecane są drzwi aluminiowe, ponieważ przestrzeń między blachami aluminiowymi wypełniona jest materiałem o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych.

Drzwi ponadczasowe

Drzwi powinny posiadać kilka właściwości – muszą być szczelne, wygłuszać dźwięki dochodzące z otoczenia, zabezpieczać budynek przed złodziejami i jednocześnie ładnie wyglądać. Inaczej mówiąc użytkownicy cenią takie cechy drzwi alumniowych, jak: funkcjonalność, ekskluzywny design czy trwałość wykonania. Istnieją na rynku już kilka lat, ale dopiero teraz zdobywają pupularność dzięki możliwości zastosowania w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Wyglądają fantastycznie na tle nowoczesnych elewacji. Bogata paleta kolorystyczna, wśród której są także kolory drewna, sprawia, że każdy nabywca bez problemu wybierze model, który pasuje do wnętrza lub elewacji. Do domów przeznaczone są drzwi aluminiowe ciepłe, w budynkach użyteczności publicznej ,np.: sklepach sprawdzą się profile chłodne.  

Rewolucja na rynku drzwi

Producenci, architekci wnętrz zgodnie przyznają, że drzwi aluminiowe to rewolucja na rynku drzwi. To produkt, który w początkowych latach istnienia nie wzbudzał zaufania, ale po licznych modyfikacjach jakościowych, stał się wiodącym rodzajem drzwi docenianym za termoizolacyjność i wygłuszanie hałasu.

Drzwi aluminiowe znakomicie wyglądają na dużych przeszkleniach, ponieważ dzięki nim wpada więcej naturalnego światła od pomieszczeń. Coraz częściej wybierane są do domów jednorodzinnych, których właściciele cenią sobie funkcjonalność i elegancję.

Po więcej informacji zapraszam do bloga – Producent drzwi Zambrów