Drzwi aluminiowe Aluprof- dlaczego są najlepsze

Wytrzymałość mechaniczna i przeciwpożarowa, trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne, opór przed włamaniem, niezawodność oraz wysoka estetyka to wymagania stawiane drzwiom. Ludzie chcą czuć pewnie w swoich domach, miejscach pracy, czy w instytucjach publicznych. Drzwi to filar bezpieczeństwa każdego pomieszczenia i warunek zachowania prywatności. Dlatego coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość drzwi i uważa, że w tej materii nie może być mowy o żadnym kompromisie.

Parametry termoizolacyjne i akustyczne

Najwyższej jakości profile wykorzystywane przez Aluprof to wręcz rewolucja w produkcji drzwi aluminiowych – pozwalają osiągnąć wyjątkowe właściwości statyczne oraz odpowiednie parametry termoizolacyjne i akustyczne. Drzwi przesuwane mogą być stosowane jako balkonowe lub tarasowe, ewentualnie oddzielać kuchnię od salonu. Cechuje je wysoka izolacja cieplna oraz niski próg, który jest ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnościami. Na  życzenie klienta można w nich zastosować automatyczne otwieranie. Dostępne są ramy okienne dwu- i trzytorowe.

Walory drzwi aluminiowych

Zaletą drzwi aluminiowych Aluprof jest nieprzyciąganie kurzu, co oznacza, że są bezpieczne dla alergików i osób zmagających się z astmą. Drzwi aluminiowe są lekkie, trwałe i odporne na korozję. Poza tym jest to produkt ekologiczny, który daje możliwość odzysku. Aluminium nie ulega wilgoci ani gniciu. Jednak trzeba powiedzieć, że okna i drzwi aluminiowe nie powinny być stosowane w budynkach zlokalizowanych blisko morza, ponieważ aluminium jest mniej odporne na działanie morskiego, słonego powietrza. Drzwi aluminiowe wykonane są materiałów o doskonałej izolacyjności termicznej, dzięki czemu mogą być wykorzystane w budynkach pasywnych. Drzwi aluminiowe Aluprofmają dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem i są to: szkło antywłamaniowe, elementy antywyważeniowe oraz specjalnie wzmocnione okucia. Na pewno żaden intruz nie dostanie się do wnętrza budynku.

Więcej informacji można uzyskać na blogu – Producent stolarki aluminiowej Zambrów

Ochrona środowiska

Zaletą drzwi i okien aluminiowych Aluprof jest możliwość ich recyklingu  – użyty do ich produkcji materiał, można niemal w 99% odzyskać i wykorzystać ponownie. Ochrona środowiska dzięki zastosowaniu drzwi aluminiowych wyraża się w kilku aspektach: recyklingu i doskonałej termoizolacyjności.

Drzwi aluminiowe to produkt wykorzystywany do budownictwa publicznego, jak i prywatnego. Świetnie wyglądają w połączeniu z nowoczesną elewacją i pięknie wykończoną posesją. Mają olbrzymie walory estetyczne.